21 kwietnia 2024

Meble łazienkowe Bielsko – montaż, rodzaje szafki do łazienki

meble łazienkowe bielsko

meble łazienkowe bielsko

Łazienki bywają różne. Są pomieszczenia o minimalnym metrażu i prawdziwe salony kąpielowe, o których niektórzy mogą tylko pomarzyć. Tradycyjne pomieszczenia mają kształt kwadratu lub prostokąta. Mogą być na poddaszu z pięknymi i efektownymi skosami. Łazienki są miejscem bardziej lub mniej ustawnym, ale każdą z nich trzeba zagospodarować i wypełnić w taki sposób, by była funkcjonalnym i wygodnym miejscem do relaksu. Jak najlepiej wybrać meble łazienkowe?

Meble łazienkowe Bielsko – bardzo ważny punkt programu

Meble łazienkowe Bielsko są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Od nich zależy wygląd całego pomieszczenia, a także komfort i wygoda korzystania z łazienki. Producenci oferują dużo gotowych mebli wykonanych z różnych materiałów, w wielu kolorach i wzorach. Jednak decydując się na gotowe meble, skazuje się na ograniczoną możliwość dopasowania szafek do indywidualnych  potrzeb oraz wymiarów łazienki. Wymarzona łazienka to wnętrze wygodne, w którym funkcjonalnie został wykorzystany każdy centymetr przestrzeni, a także aranżacja o konkretnym charakterze i stylu.   Dlatego warto postawić na meble na wymiar, które są zaprojektowane na indywidualne zamówienie.

Meble łazienkowe Bielsko
Meble łazienkowe Bielsko

Jak wybrać łazienkowe meble Bielsko na wymiar?

Przede wszystkim liczy się ergonomia i jakość mebli. Styl jaki prezentuje firma Meble ZAAR z Bielska powinien być wisienką na torcie. Bardzo ważne są wymiary pomieszczenia i wygodne rozplanowanie wszelkich niezbędnych sprzętów. Wśród szafek łazienkowych można wyróżnić szafki wiszące i stojące, otwarte i zamknięte, szafki narożne oraz apteczki.

  • Szafki wiszące mają zazwyczaj prostokątny front. Są dość duże. Wewnątrz jest miejsce na półki. Sprawdzą się w małych łazienkach. Dzięki nim zostanie zagospodarowana powierzchnia ściany i będzie więcej miejsca na podłodze.
  • Szafki stojące są proste w montażu, stabilne i pojemne. Można w nich przechowywać ręczniki, środki chemiczne, kosmetyki. Wyposażone są w liczne schowki i szuflady. Mogą pełnić rolę dodatkowego blatu.
  • Szafki otwarte są idealne do przechowywania ręczników i środków toaletowych.
  • Szafki zamykane służą do przechowywania środków chemicznych
  • Szafki narożne to produkty, które są przeznaczone do instalacji w narożnikach. Drzwi otwierają się na zewnątrz, co wymaga odpowiedniego miejsca. Mogą być płaskie i profilowane.
  • Szafka apteczka jest pionowa. Mają zazwyczaj pojedyncze drzwi. Doskonałe do niewielkich pomieszczeń.
  • Słupki łazienkowe to wysokie, bardzo funkcjonalne meble łazienkowe.

Aby meble były jeszcze bardziej komfortowe i funkcjonalne warto wyposażyć je w odpowiedni system zamykania drzwi tak zwany system cichego domyku. Należy też zwrócić uwagę, z jakiego materiału są wykonane. Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wysokich temperatur. Meble łazienkowe muszą też być odpowiednio zainstalowane, by miały jak najmniejszą styczność z wilgotną ścianą. Dobrze jest rozplanować odpowiednio półki oraz szuflady i ich rozmiar. Od tego bowiem zależeć będzie funkcjonalność łazienki i samych mebli.